Top 10 samochodów z najwyższym MPG

Dzisiejsze samochody są bardziej paliwooszczędne niż te starsze. Jest wiele powodów, dla których tak się dzieje. Jednym z głównych powodów jest to, że nowoczesne samochody mają bardziej aerodynamiczną konstrukcję, która pomaga zmniejszyć współczynnik oporu powietrza.

Współczynnik oporu jest miarą oporu powietrza, którego doświadcza pojazd. Współczynnik oporu jest używany do porównania ilości oporu, jakiego doświadcza ciało samochodu.

Zgodnie z badaniami, współczynnik oporu 0,2 jest uważany za doskonały, natomiast 0,35 za dobry. Współczynnik oporu mniejszy niż 0,1 jest uważany za bardzo dobry.

Samochody są wykonane tak, aby były bardziej aerodynamiczne, ale współczynnik oporu przeciętnego samochodu wynosi około 0,3, co jest umiarkowanym oporem.

Oto niektóre z najlepszych samochodów o najwyższym MPG.

10. BMW serii 1

Ten samochód ma najwyższy MPG o wartości 93 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,29, który jest uważany za doskonały. Silnik tego samochodu jest oceniany na 140 koni mechanicznych.

9. Volkswagen Golf

Ten samochód ma najwyższy MPG z 90 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,28, który jest uważany za dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 150 koni mechanicznych.

8. Ford Mustang

Ten samochód ma najwyższy MPG z 88 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,27, który jest uważany za bardzo dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 250 koni mechanicznych.

7. Jeep Wrangler

Ten samochód ma najwyższy MPG z 88 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,26, który jest uważany za bardzo dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 360 koni mechanicznych.

6. Kia Optima

Ten samochód ma najwyższy MPG z 88 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,25, który jest uważany za dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 200 koni mechanicznych.

5. Dodge Challenger

Ten samochód ma najwyższy MPG z 87 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,24, który jest uważany za bardzo dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 375 koni mechanicznych.

4. Subaru Impreza

Ten samochód ma najwyższy MPG z 87 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,23, który jest uważany za doskonały. Silnik tego samochodu jest oceniany na 220 koni mechanicznych.

3. Honda Accord

Ten samochód ma najwyższy MPG z 85 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,21, który jest uważany za dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 290 koni mechanicznych.

2. Honda Civic

Ten samochód ma najwyższy MPG z 85 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,19, który jest uważany za dobry. Silnik tego samochodu jest oceniany na 130 koni mechanicznych.

1. Toyota Camry

Ten samochód ma najwyższy MPG z 84 mil na galon. Ma współczynnik oporu 0,17, który jest uważany za doskonały. Silnik tego samochodu jest oceniany na 270 koni mechanicznych.

Wnioski:

Dałem ci już szczegóły na temat top