Rodzaje sprężarek

Sprężarki są maszynami, które są używane do zwiększenia ciśnienia płynu i sprawiają, że przechodzi on przez rury. Kompresor jest również znany jako kompresor gazowy, ponieważ jest używany, aby gazy przechodziły przez rury. Sprężarka jest urządzeniem, które służy do sprężania gazu i wykorzystania energii do produkcji energii elektrycznej. Istnieją różne rodzaje sprężarek, takie jak sprężarki odśrodkowe, sprężarki śrubowe, sprężarki obrotowe i sprężarki tłokowe. Poznajmy różne typy sprężarek.

Sprężarki odśrodkowe

Sprężarki odśrodkowe nazywane są również wentylatorami odśrodkowymi. Są to najbardziej popularne rodzaje sprężarek, które służą do wytwarzania przepływu powietrza. Sprężarki te są stosowane głównie w klimatyzacji i chłodnictwie.

Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe są drugim najbardziej popularnym typem sprężarek. Są one również znane jako pompy śrubowe. W tych sprężarkach metalowa śruba obraca się w cylindrze. Podczas obracania się śruba zasysa ciecz i spręża ją do gazu pod wysokim ciśnieniem.

Sprężarki rotacyjne

Sprężarki rotacyjne to trzeci z najpopularniejszych typów sprężarek. Sprężarki rotacyjne służą do wytwarzania stałego przepływu powietrza. W przypadku tych kompresorów bardzo ważna jest prędkość obrotowa sprężarki.

Sprężarki tłokowe

Sprężarki tłokowe nazywane są również pompami tłokowymi. W sprężarkach tłok porusza się tam i z powrotem wewnątrz cylindra. Gaz wchodzi do cylindra i jest sprężany, gdy tłok idzie do przodu. Tłok następnie wraca do swojej pierwotnej pozycji i pozwala gazowi wypłynąć z cylindra.

Wnioski:

Są to najczęściej spotykane rodzaje sprężarek. Są one używane do tworzenia przepływu powietrza. Bardzo ważne jest, abyś znał różne rodzaje sprężarek, które mogą być używane do prawidłowego przepływu powietrza.