Jak zrobić sklep internetowy za pomocą WordPressa

Czy szukasz skutecznego i niezawodnego sklepu internetowego? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Dziś podzielę się z Tobą najlepszymi sposobami na zrobienie sklepu internetowego za pomocą WordPressa.

Załóż sklep internetowy za pomocą WordPressa

WordPress jest jedną z najlepszych platform do budowania stron internetowych. Możesz łatwo zrobić sklep internetowy za pomocą WordPressa. W tym blogu wyjaśnię Ci, jak zrobić sklep internetowy za pomocą WordPressa.

Zainstaluj WordPressa

Jeśli jesteś nowy w WordPressie, to najpierw powinieneś zainstalować WordPressa. Jeśli jesteś już użytkownikiem WordPressa to lepiej zaktualizować najnowszą wersję oprogramowania. Zainstaluj najnowszą wersję WordPressa i zachowaj kopię zapasową całej witryny.

Utwórz bloga

Teraz stwórz bloga WordPress. Zrób tytuł, tagline i opis. Dodaj swoje logo, motyw i schemat kolorów. Prześlij zdjęcia i inne pliki multimedialne.

Zaprojektuj stronę główną

Przejdź do pulpitu nawigacyjnego swojej witryny WordPress. Kliknij na wygląd i wybierz motyw. Wybierz ten, który Ci się podoba i zastosuj go do swojej witryny. Wybierz schemat kolorów, który pasuje do Twojej marki i projektu.

Dodaj produkty

Teraz dodaj produkty do swojego sklepu internetowego. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij na dodaj nowy. Wprowadź nazwę produktu, cenę i kategorię. Dodaj zdjęcia, opisy i słowa kluczowe.

Kategoryzuj produkty

Teraz skategoryzuj produkty według ich kategorii. Użyj tej samej kategorii dla podobnych produktów. Jeśli sprzedajesz produkty różnych marek, to powinieneś użyć funkcji multi-brandingu.

Dodaj informacje o wysyłce

Teraz będziesz musiał dodać informacje o wysyłce. Możesz dodać kraj i stan, w którym znajdują się Twoi klienci.

Dodaj bramkę płatności

Po dodaniu informacji o wysyłce, teraz będziesz musiał dodać bramkę płatności. Tutaj możesz dodać kartę kredytową lub PayPal. Możesz również dodać różne metody płatności.

Wnioski:

Teraz możesz łatwo zrobić sklep internetowy za pomocą WordPressa. Powyższe kroki pomogą Ci uzyskać sklep internetowy, który przyciągnie Twoich klientów.