Top 10 chorwackich celów podróży

Chorwacja to kraj pięknej przyrody. Jest domem dla morza Adriatyckiego i pasm górskich. Posiada wiele zabytków, średniowiecznych miast, dziedzictwa kulturowego i romantycznych plaż. Jest tu wielu turystów, którzy przyjeżdżają, aby podziwiać piękne krajobrazy. Będziesz zdumiony, aby zobaczyć jego piękno. Oto 10 najlepszych miejsc, które warto odwiedzić w Chorwacji.

1. Archipelag Zadarski

Znajduje się w środkowej Dalmacji i jest otoczony dużą liczbą wysp. Jest znany z pięknego wybrzeża i wysp. Jest to miejscowość turystyczna, która przyciąga turystów z całego świata.

2. Wyspy Kornati

Są to największy archipelag na Morzu Adriatyckim. Możesz cieszyć się spektakularnymi sceneriami wysp. Znajduje się on w pobliżu miasta Dubrownik.

3. Rovinj

Jest to znane miasto w północnej części Chorwacji. Słynie z pięknej architektury. Jest to również znane miejsce dla turystów.

4. Park Narodowy Paklenica

Jest to największy park narodowy w Chorwacji. Znajduje się w północnej części kraju i jest bardzo blisko Rijeki. Jest popularny wśród trekkingowców.

5. Kvarner

Jest to najbardziej na północ wysunięty region Chorwacji. Region ten jest również znany jako Wenecja Północy ze względu na piękne laguny i wysepki.

6. Półwysep Pelješac

Jest to wąski półwysep, który znajduje się pomiędzy Morzem Adriatyckim a Istrią.

7. Wyspa Krk

Jest to najczęściej odwiedzana wyspa w Chorwacji. Jest to również popularny ośrodek turystyczny. Można zobaczyć jej piękne plaże i okolice.

8. Riwiera Makarska

Jest to region nadmorski, który znajduje się w południowej części kraju. Jest to bardzo znany i popularny ośrodek plażowy.

9. Split

Jest to główne miasto Chorwacji i jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w kraju. Ma bogatą historię i kulturę.

10. Wyspa Hvar

Jest to mała i malownicza wyspa położona w południowej części kraju.

Wnioski:

Chorwacja to raj dla miłośników przyrody. Posiada wyjątkowy i piękny krajobraz, który wprawia w dobry nastrój. Jeśli planujesz odwiedzić ten kraj to możesz również odwiedzić wymienione miejsca.